Pufy do pokoju dziecięcego

Dodał: Style
Pufy dla dzieci

Pufy dla dzieci to must have tego sezonu. Pufy do pokoju dziecięcego wybierają architekci, rodzice i dzieci. Dlaczego? Ponieważ są wygodne, zajmują mało miejsce i są to meble wielofunkcyjne. Pamiętajcie, siedziska dla dzieci wybieramy z należytą rozwagą.

Pufy dla dzieci to must – have tego sezonu. Pufy do pokoju dziecięcego wybierają architekci, rodzice i dzieci. Dlaczego? Ponieważ są wygodne, zajmują mało miejsce i są to meble wielofunkcyjne.

Każdy rodzic wcześniej czy później staje przed trudną decyzją przeprowadzenia remontu pokoju swojej pociechy, która niepostrzeżenie już nie jest słodkim przedszkolakiem, a stała się nieznośnym, wymagającym i często niezadowolonym ze wszystkiego uczniakiem.
Jak sprostać tego rodzaju zadaniu? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Gwarantuje to Wam ja, matka nastoletniego syna i raczkującej córki.

Dopasuj mebel do potrzeb dziecka

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie jak z upływem czasu, zmieniły się potrzeby naszych dzieci. Ich pokój to już nie tylko miejsce przeznaczonym na sen i zabawę. To również kącik pracy, garderoba i coraz częściej jadalnia. Już nie wystarczą im puszyste dywany czy wykładziny, by mogły na nich wypocząć bądź bawić się. W tej sytuacji warto zainwestować w pufy dla dzieci i inne bardziej „dorosłe” rozwiązania. Możecie posądzić mnie o ,,bredzenie”, ale nie! Teraz jestem przekonana, że pufa to mebel, który trzeba zafundować sobie, dziadkom i dzieciom. Dlaczego tak uważam? Bo lubię komfort. Lubię komfort i jeszcze raz lubię komfort.

Pufa dla dzieci

Pufa z polecenia

Do kupna pufy do pokoju dziecięcego skłoniła mnie jedna z przyjaciółek. To ona jako pierwsza wzbogaciła swój salon o miękkie siedzisko i zapewniała, że pufa wygrywa z fotelem masującym. Nie chciałam inwestować ,,w ciemno” zatem wypróbowałam mebel sąsiadki. Wydawało mi się, że siedzę w obłoku. Siedzisko dostosowało się do mojego ciała. Ruszyłam ręką i zaraz miałam pod nią podparcie. Lekko się pochyliłam, a pufa czytając w myślach, stała się leżanką. Zachwyciła mnie. Po pierwsze utrzymywała mój bolący kręgosłup w odpowiedniej pozycji, a po drugie emitowała przyjemne ciepło. Okazało się, że to kwestia wypełnienia. Stwierdziłam, że nie odpuszczę. Wybrałam do salonu ten sam model, a potem zmierzyłam się z kupnem pufy do pokoju dziecka.

Wzór pufy, który spodoba się dziecku

Przepraszam. Z tym zmierzył się mój syn. Jako wierny fan Arsenalu wybrał model w kształcie piłki. Polemizowałam z tym, ale dla mnie najważniejsze było to, żeby pufa była równie wygodna jak ta z mojego salonu, salonu sąsiadki i festiwalu, na którym odkryła to cudo. Okazało się, że jeżeli chodzi o funkcjonalność, wszystkie pufy dla dzieci świetnie się sprawdzają. Kupujmy jednak te, które wykonane są z atestowanych tkanin i czystego granulatu. Raz, że tak jest zdrowo, a dwa, że to pufy dla dzieci zatem jesteśmy odpowiedzialni za to, aby mebel pomagał, a nie szkodził. Z jakością granulatu wiąże się również ciepło o którym wcześniej wspominałam. O czym jeszcze warto pamiętać?

Mój syn jest już nastolatkiem także dałam mu dowolność, jeżeli chodzi o rodzaj tkaniny. Wiem, że dba o przedmioty. Jeżeli mamy małe dziecko radziłabym wybierać pufy pokryte łatwo ścieralnym materiałem np. ekoskórą czy poliestrem. Z drugiej strony plusz jest miękki w dotyku, a materiał zewnętrzny i tak można wyprać. Macie zatem dowolność. Kierujcie się komfortem!

Jeżeli chodzi o nastolatków, wydaje mi się, że to dzieci, które mogą już decydować o sobie, a na pewno o swoich meblach. Dopilnujmy tylko aby pufy współgrały z resztą, miały odpowiednio dobrany rozmiar do możliwości mieszkaniowych, a wybór kolorystyki i wzoru pozostawmy buntownikom. Niech nie mają pretekstu do wojny. Mój syn na swojej piłce spędza godziny z książką. To dla mnie druga najlepsza zaleta pufy. Ja nie mogłam go do tego zmusić.

Nie ukrywam, że młodsza córka również chwali sobie ten mebel, ale ona traktuje go w kategoriach zabawki. Wspina się po nim, skacze. Cóż. Grunt, że pufa wytrzymuje te tortury. Jeżeli chodzi o młodsze dziecko, doceniłam pufę szczególnie w czasie kolek. Leżąc na okrągłej pufce najmłodsza latorośl potrafiła uspokoić się w oka mgnieniu. Jak w tej sytuacji nie okrzyknąć tego mebla odkryciem roku. No jak?!

Więcej o pufach dla dzieci, a także pufach dedykowanych dorosłym, ich rodzajach i przeznaczeniu przeczytasz na stronie Tappy.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Related Articles

Zostaw komentarz