Idealna lampa do salonu, która zachwyca szykiem i elegancją

Dodał: Style
Idealna lampa do salonu

Lampa do salonu to nie tylko element oświetlenia, ale przede wszystkim dekoracja nadająca mu odpowiedniego charakteru. Salon to bowiem serce każdego mieszkania i zarazem – jego wizytówka. Dobór lamp w tym wnętrzu powinien więc być szczególnie przemyślany.

Dla każdego z nas salon jest wizytówką mieszkania. To swoiste centrum dowodzenia, relaksu, a także gościnności. Ma wiele przeznaczeń, lecz w tym wszystkim zachowuje urok, przytulność oraz elegancję. By wybrać właściwą lampę, która idealnie wkomponowywała się w wystrój salonu, musimy pamiętać, że powinna ona również spełniać wspomniane funkcje. Tylko jak to osiągnąć?

Jaka lampa będzie dla nas idealna?

Lampa do salonu powinna być przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. Wybierając lampę do salonu zwróćmy przede wszystkim uwagę na ich wymiar, materiał oraz światło. Musi ona być zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna, pasować do wnętrza. By uzyskać przytulną aranżację salonu, wybierz kilka źródeł oświetlenia. Podłogowe, stołowe, kinkiety czy ukryte listwy LED-owe – wybór, którym obdarzają nas producenci jest coraz większy i daje nieograniczone pole do popisu.

Ogólne oświetlenie do salonu może zastąpić światło dzienne w pokoju, lecz nie rezygnujmy z tego naturalnego dobra i postarajmy się wkomponować je do naszego planu oświetlenia. Zadbajmy o to, aby lampy go nie przesłoniły i były jego dopełnieniem oraz zastępcą w późnych, wieczornych godzinach.

W jaki sposób lampy zmieniają aranżację salonu?

Mimo, że lampa jest jednym z wielu obiektów znajdujących się w salonie i jej rola często jest umniejszana, wystrój naszego wnętrza jest uzależniony od niej i przepuszczanego przez nią światła. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie musisz postawić na lampy o transparentnych kloszach, dających jasne, rozproszone światło, natomiast w celu podwyższenia pokoju, zainwestuj w oświetlenie, którego strumień światła skierujesz na sufit.

Innym sposobem powiększającym Twój salon jest umiejscowienie lampy przy lustrze bądź na parapecie. Powstała „gra” iluminacji przesuwa granice pomieszczenia, otwierając go. By stworzyć unikalny, magicznie nastrojowy klimat, postawmy na klosze, które nie przepuszczają światła. Ponadto nie warto bać się odważnych, oryginalnych lamp, które nadają pomieszczeniom zjawiskowy, eklektyczny charakter.

Idealna lampa do salonu

Wisząca, sufitowa, a może stojąca?

Dobre oświetlenie salonu nie wymaga lampy wiszącej w centralnej jego części, jednak jeśli planujecie jedynie jedno oświetlenie to warto się skupić na tym pomyśle. Wiszące oświetlenie jest najpopularniejszym i najpowszechniejszym pomysłem, cechującym głównie klasyczne wystroje wnętrz.

Dla osób otwartych na inne rozwiązania bądź niezdecydowanych i poszukujących, proponujemy skorzystanie z aranżacji lamp sufitowych oraz stojących. Lampy sufitowe są świetną alternatywą dla lamp tradycyjnych, gdy nasz salon ma niewielki metraż bądź posiada nisko osadzony sufit. Ponadto budują one specyficzny, pełen elegancji oraz zmysłowego uroku minimalistyczny nastrój, a także pozwalają wyeksponować dodatki oraz najważniejsze elementy pomieszczenia. Decydując się na nie musimy przede wszystkim ustalić ich gabaryty, parametry oświetleniowe i design, które będą dopasowane do możliwości pokoju. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp stojących. Choć jest to rozwiązanie dodatkowe i przeważnie estetyczne, oświetlenie to świetnie sprawdza się w funkcji uzupełniającego, punktowego, klimatycznego światła.

Na jaki styl się zdecydować?

Kiedy mamy już ustalone wszystkie parametry techniczne oraz wiemy, na jaki rodzaj lampy chcemy się zdecydować, pozostaje nam kwestia wizualno-estetyczna. Jest to niezwykle ważny i momentami problematyczny temat, gdyż wybieramy przedmiot, w otoczeniu którego będziemy codziennie przebywać. Istotne jest również jego dopasowanie do pozostałych mebli zdobiących nasz salon. By uzyskać klasyczny, elegancki wystrój zrezygnuj ze zdobnych żyrandoli i postaw na nowoczesne, minimalistyczne lampy w neutralnych kolorach. Najmodniejsze style: industrialny, skandynawski oraz zyskujący na popularności styl japoński, sprawdzą się w każdym wystroju.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Related Articles

Zostaw komentarz