Fototapety na wymiar – własnoręczny montaż czy pomoc fachowców?

Dodał: Style
Fototapety

Fototapety na wymiar to wygodne rozwiązanie na ściany o niestandardowych proporcjach, ale też opcja dla osób, które chcą wykończyć swoje mieszkanie z dużą dbałością o każdy detal. Czym kierować się przy wyborze i kupnie fototapet na wymiar?

Fototapety na wymiar pozwalają na precyzyjne dopasowanie pokrycia do ścian, bez konieczności obcinania części wzoru lub pozostawiania nieestetycznego marginesu. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż fototapety na metry lub te produkowane w konkretnych rozmiarach, zwłaszcza jeśli chcemy użyć ich do pokrycia ścian o niestandardowych wymiarach lub proporcjach. Jednak fototapety wymiarowane również muszą być dobierane rozważnie, jeżeli chcemy uzyskać optymalny efekt. Jak je dobrać, by były idealnie dopasowane do pomieszczenia?

Fototapety

Własnoręczny montaż fototapety czy pomoc fachowców?

Podstawową kwestią jest zdecydowanie się, czy fototapety wymiarowane będziemy kupować i montować sami, czy wybierzemy usługi profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu zadaniami.

Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, a także oszczędza nam dyskomfortu związanego z obecnością obcych osób w naszym mieszkaniu. Ma jednak sporo wad. Wykonanie precyzyjnego pomiaru ściany nie jest proste, a musi być on bardzo dokładny, jeśli chcemy uzyskać pożądany efekt. Poza tym, często trzeba samemu dopasować skalowanie obrazu przy zamawianiu fototapety na wymiar, co może skończyć się jego rozciągnięciem w którąś stronę. Jeśli błąd w pomiarze lub dobraniu proporcji będzie po naszej stronie, za wykonaną na zamówienie fototapetę będziemy musieli zapłacić tak czy siak.

Fototapety wymiarowane

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy będzie droższe, ale wtedy będziemy musieli tylko wybrać wzór i wskazać ścianę, na której chcemy go umieścić, a wszystkim innym zajmą się opłaceni przez nas pracownicy; jeśli popełnią jakiś błąd, nie będziemy musieli pokrywać kosztów wymiany pokrycia ściany. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, obydwie z nich są dobrym rozwiązaniem w porównaniu do zakupu gotowych produktów, które prawie nigdy nie będą idealnie dopasowane do powierzchni, którą chcemy nimi pokryć. Jest to duży problem zwłaszcza w wypadku ścian o niestandardowych wymiarach i proporcjach, na przykład przestrzeni między kuchennym blatem a szafkami wiszącymi. Stanowi też kłopot w starym budownictwie, gdzie ściany nie zawsze są doskonale równe. Dlatego wybór fototapety na wymiar jest dobrym pomysłem nawet wtedy, gdy interesujące nas wzory występują w wielu różnych rozmiarach – nawet drobne różnice często mają znaczenie dla ostatecznego wyglądu wnętrza.

Fototapety na wymiar mogą wydawać się bardziej czasochłonne w dobieraniu, ale zawsze zapewniają lepszy efekt końcowy niż te standardowe. Są też trwalsze, ponieważ dokładne przyleganie do krawędzi ściany chroni przed wnikaniem pod spód wilgoci i odklejaniem się brzegów. Warto więc zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli chcemy, by nasze mieszkanie było wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły, a fototapeta nie wybijała się na tle wnętrza, tylko tworzyła z nim harmonijną całość.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...


Related Articles

Zostaw komentarz